Okiennice wewnętrzne shutters – praktyczne i estetyczne rozwiązanie

Szukasz shuttersów? Wejdź na https://skyshutters.pl.

Projektując aranżację domu, na ogół nie poświęca się dużo uwagi oknom. Zwykle decyzja pada na szablonowe aranżacje, to znaczy zasłony oraz firanki, które nieraz zestawiane są dodatkowo z roletami. Jednakże jest jeszcze jedno mało rozpowszechnione w Polsce rozwiązanie – okiennice dekoracyjne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Cechy charakterystyczne okiennic wewnętrznych shutters

Główną cechą shuttersów (lub też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, że poziome lamele zamontowane na tych okiennicach wewnętrznych ruszają się, tym samym można bez trudu je ustawić pod różnymi kątami, w zależności od potrzeb mieszkańców. Producenci wykonują je z polichlorku winylu (PCV), listw drewnianych, jak również z płyt MDF. Shuttersy montuje się najczęściej na oknach, jednak tak samo dobrze sprawdzają się na drzwiach szafy. Okiennice wewnętrzne shutters to wprawdzie element okna, który w polskim budownictwie wykorzystuje się jeszcze okazjonalnie, ale gros z nas na pewno w kinie lub na ekranie telewizora, bowiem tego rodzaju okiennice są niezmiernie popularne na obszarach z gorącym klimatem, a więc w krajach śródziemnomorskich oraz południowych Stanach USA.

Shuttersy nadają pomieszczeniom niezmiernie ciekawy wygląd

Shuttersy to okiennice ozdobne które nie tylko doskonale się prezentują, ale mają również praktyczne funkcje. Przy ich użyciu można regulować wykorzystanie padającego światła: w upalne miesiące powstrzymywać kumulowanie się ciepła w pokojach, a w zimne – zapobiegać jego ucieczce. Shuttersy pasują do różnych stylów aranżacyjnych i nie ma zazwyczaj problemów, aby zainstalować je na zdecydowanej większości ram okiennych. Wykonuje i instaluje się je na zamówienie, co powoduje, że są z pewnością droższym rozwiązaniem aniżeli np. rolety. Shuttersy jednak przydają pomieszczeniom nadzwyczaj atrakcyjny wygląd, przez co wpływają na zwiększenie wartości domu. Należy dodatkowo uwydatnić, że ustawienie lameli shuttersów jest regulowane bez pomocy łańcuszków, co rodzice dzieci oraz właściciele psotnych zwierzaków, które zagmatwać dyndające żyłki, uznają zapewne za spory plus.

Dane firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]