Rodzaje rękawiczek ochronnych i gdzie je zamówić?

Jeśli chcesz zamówić rękawice ochronne, koniecznie sprawdź https://tinyurl.com/ygm325dd.

W trakcie wykonywania licznych czynności w zakładzie pracy, częścią ciaławyjątkowo wystawioną na różnorodne skaleczenia są dłonie. Z tego powodu wypływa zatem wymóg ich osłony skutecznymi środkami, takimi jak między innymi należycie dopasowane do specyfiki pracy rękawice ochronne.

Rękawiczki ochronne – zabezpieczenie dłoni przed lekkimi, ale i poważnymi urazami

Rękawiczki ochronne dzieli się na 3 kategorie, pośród których kategoria I świadczy o tym, że rękawice zabezpieczają dłonie w warunkach niedużego zagrożenia urazem dłoni, a kategoria III to już rękawice do wykorzystania w warunkach wysokiego ryzyka, m.in. w razie pracy ze skoncentrowanymi środkami chemicznymi lub detergentami zdolnymi okaleczyć skórę (np. z sodą kaustyczną, z kwasem azotowym albo z acetonitrylem), nadzwyczaj niską temperaturą czy groźnymi czynnikami biologicznymi. Zadaniem zatrudniającego jest wobec tego zagwarantowanie pracownikom strojów ochronnych właściwie dostosowanych do specyfiki realizowanej przez nich pracy. Toteż przed kupnem rękawic ochronnych istotne jest sprawdzenie, czy dany produkt ochronny dysponuje certyfikatami potwierdzającymi spełnianie wskazanych norm, to znaczy czy chroni on przed interesującymi nas niebezpiecznymi czynnikami. Informacja o zakresie ochrony z reguły ujęta jest na rękawiczkach w formie łatwych do rozszyfrowania piktogramów.

U kogo kupić rękawice ochronne nitrylowe, stalowe czy robocze?

Jednym z najbardziej znanych polskich dostawców oraz producentów rozmaitego rodzaju rękawic ochronnych i jednorazowych jest firma Global Food Hygiene z Sieradza, która w swoim asortymencie posiada rękawice spełniające kryteria wszystkich wymienionych uprzednio powyżej kategorii. Są to m.in. rękawice antyprzecięciowe oraz rękawice do rzeźni wykonane z odpornej stali nierdzewnej zabezpieczające dłoń i przedramię pracownika, rękawice robocze pokryte poliuretanem, lateksem albo nitrylem, cechujące się lepszą odpornością na ścieranie i które zauważalnie poprawiają chwytność, jak również rękawiczki bawełniane, które chętnie stosowane są w branży spożywczej ewentualnie jako wkład pod inne, stalowe rękawice, które mogłyby zadrapać skórę. Rzecz jasna w ofercie Global Food Hygiene nie brak także atrakcyjnej oferty rękawiczek foliowych z polietylenu (również fasonu z zarękawkami) oraz bezpudrowych, jednorazowych rękawic z nitrylu i z lateksu nieodzownych w branży spożywczej, kosmetycznej oraz medycznej.

Dane firmy:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]