Z urządzenia do drenażu limfatycznego możesz korzystać w domu

Dowiedz się więcej o aparacie do masażu uciskowego na carepump.pl.

Presoterapia to zabieg, którego celem jest usprawnienie cyrkulacji limfy w organizmie. Drenaż manualny opracowano w Danii prawie wiek temu – to przeróżne chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy obrotowe oraz czerpiące, których siłę i częstotliwość terapeuta dopasowuje indywidualnie do kondycji zdrowotnej pacjenta oraz miejsca masażu.

Aparat do masażu uciskowego – pobudzenie przepływu limfy

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów często wykorzystywane są aparaty do drenażu limfatycznego odtwarzające masaż manualny. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów dzielących się na komory, które wsuwa się na obrzękłe nogi albo ramiona. Dzięki wtłoczeniu powietrza w kolejne komory aparat uciska kończynę, pobudzając w ten sposób przepływ limfy. Jest mnóstwo wskazań do zastosowania zabiegu presoterapii. To przede wszystkim zwyrodnienia stawów, zastoje oraz obrzęki limfatyczne, jak również obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy lub mastektomii) obrzęki bądź będące wynikiem urazów. Wykorzystuje się go też w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco podczas procesu odchudzania oraz jako pomoc w zwalczaniu “skórki pomarańczowej”. Presoterapia jest też na co dzień stosowana w świecie profesjonalnego sportu, w głównej mierze jako zabieg regeneracji powysiłkowej.

CarePump – domowe urządzenia do presoterapii

Ogromne możliwości wykorzystania aparatów do presoterapii przyczyniło się mocno do ulepszenia tych urządzeń. W dzisiejszych czasach osoby na co dzień stosujące tę formę masażu mogą wykonać zabieg w we własnych czterech ścianach, przy użyciu mobilnych aparatów Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Domowe aparaty do masażu uciskowego tego producenta cechują parametry podobne do sprzętu wykorzystywanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu świadczy o ilości komór znajdujących się w rękawach – im więcej przedziałów, tym efektywniejszy jest drenaż. Urządzenia CarePump są stosunkowo lekkie i nie zabierają wiele miejsca, więc bez przeszkód można wziąć je w podróż, np. na turniej sportowy.

Co istotne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego musi być wcześniej ustalone z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym na własną rękę, dlatego że występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to m.in. zakrzepica i nowotwór, które trzeba wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]