Zawsze czyste dłonie – antybakteryjny żel do rąk

Mydło antybakteryjne kupisz na verdeavis.pl/higiena/dezynfekcja-rak.html.

Na każdym centymetrze kwadratowym powierzchni dłoni może bytować nawet do 5 milionów komórek drobnoustrojów. Gros tych organizmów ma ogromny potencjał chorobotwórczy – na naszych rękach przenoszą się bakterie, pasożyty i wirusy wywołujące groźne choroby. Z tej przyczyny mycie rąk jest niezbędne. Za pomocą zwykłego mydła jesteśmy w stanie jednak pozbyć się ze skóry maksymalnie 90% bakterii. Zazwyczaj to wystarczający wynik, jakkolwiek w wielu przypadkach niezbędne będzie użycie dużo skuteczniejszych środków.

Mydło antybakteryjne – zastosowania

Mydło dezynfekujące znajduje zastosowanie w wielu sferach życia. Regularnie wykorzystywane jest w placówkach medycznych – szpitalach, gabinetach dentystycznych i przychodniach. Poza tym jego użycie jest nieodzowne w gabinetach kosmetycznych, gdzie pracownicy mają bezpośredni kontakt ze skórą pacjentów i znajdującymi się na niej drobnoustrojami. Po żel antybakteryjny do rąk koniecznie powinni sięgać też pracownicy gastronomii – szczególnie po przygotowywaniu dań z mięsa (przede wszystkim z drobiu), jajek oraz mleka, gdyż te produkty spożywcze w stanie surowym często są zakażone bakteriami.

Rodzaje środków do dezynfekcji rąk

Najpospolitszym środkiem do dezynfekcji rąk jest, rzecz jasna, mydło w płynie wzbogacone o substancje niszczące drobnoustroje – zwykle jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk mają także postać płynu lub żelu. Zarówno płyn, jak i antybakteryjny żel do rąk można kupić w różnych opakowaniach – małych, mieszczących się w torebce albo kieszeni, lub dużych, przeznaczonych do stosowania w dozownikach wieszanych na ścianie, często posiadających fotokomórkę bądź przystosowanych do uruchamiania łokciem.

Dane firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]