Zdrowie w szklance – sok z kiszonych buraków i kapusty

Znajdź sok z kapusty kiszonej na superbutelki.pl.

Produkty fermentowane po latach odsunięcia na dalszy plan powtórnie powróciły na polskie stoły. Do kiszonych ogórków i kapusty dołączają też inne, do tej pory mniej znane warzywa i owoce. Kiedy mówimy o leczniczych zaletach fermentowanej żywności nie można zapomnieć także o napojach takich jak kefir, kwas chlebowy albo rozmaitego typu soki i zakwasy z kwaszonych warzyw. Głównie te ostatnie są godne uwagi – pozwalają w łatwy i szybki sposób wprowadzić do naszego ciała witaminy niezbędne dla jego poprawnego działania.

Sok z kiszonych buraków i kapusty – jakie składniki w nich znajdziemy?

Sok z kiszonej kapusty to napój posiadający w składzie masę substancji mających pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Najważniejszym komponentem są z całą pewnością bakterie kwasu mlekowego odpowiedzialne za fermentację. Sok z kapusty, buraków czy inny kiszonek to również świetne źródło witamin. Godna uwagi jest głównie duża zawartość kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – zaledwie pół szklanki tych soków zawiera jej więcej niż cytryna. Soki z kiszonek warto też pić z uwagi na obecność witamin z grupy B, witaminy P i K oraz wysokie nasycenie solami mineralnymi.

Dlaczego należy pić sok z kiszonych buraków?

Sok z kiszonych kapusty, ogórków i buraków, ze względu na obecność bakterii kwasu mlekowego korzystnie oddziałuje na naszą odporność oraz pracę układu pokarmowego. Co więcej liczne witaminy usprawniają działalność układu nerwowego, łagodzą symptomy cukrzycy, depresji i szkorbutu, a także pomagają poradzić sobie z przemęczeniem fizycznym i psychicznym. Po kwaszonki powinny poza tym sięgnąć ludzie zmagający się z chorobami układu pokarmowego, takimi jak przykładowo niestrawność lub wrzody dwunastnicy. Pobudzają one też apetyt i działają osłonowo podczas leczenia antybiotykami i wzmacniają apetyt.

Dane firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]